Byť vo forme a cítiť sa skvelo

Úľava a eliminácia bolesti chrbta
Elektrické impulzy pomáhajú efektívne stimulovať a posilňovať hlboké vnútorné svaly, ktorých úlohou je držať chrbticu v správnej polohe. Vďaka tomu môžete ľahko upraviť svalovú disbalanciu a obnoviť symetriu svalového napätia.

EMS cvičenie uľavuje od bolesti už počas tréningu:

  • posilnením vnútorných svalov znižuje nadmerný nápor na stavce
  • striedaním napätia a relaxácie dosiahnu svaly lepšie kľudové napätie
  • svalová hmota rozširuje medzistavcový priestor a umožňuje tak lepšie vyživenie medzistavcových platničiek

Štúdie dokázali, že tréning typu EMS dokáže účinne uľaviť od typických bolestí chrbta spôsobených zdvíhaním bremien, športom či dlhodobým sedením už počas 2-6 týždňov. Počas 2-4 týždňov sa znižuje početnosť a doba trvania problémov až o 80%. Počas 2-6 týždňov môže bolesť chrbta úplne vymiznúť.

Posilnenie panvového dna
EMS tréning predstavuje jednoduchý a pohodlný spôsob, ako posilňovať svaly, ktoré sú oporou močového mechúra. Metóda za krátky čas posilňuje svalstvo panvového dna, čo pomáha proti inkontinencii.
Cvičenie sa využíva aj ako prevencia ochabnutia svalov panvového dna.

Ochrana kĺbov, šliach a väzov
Významnou prednosťou tejto metódy je efektívne a účinné budovanie svalstva, kondície a sily bez záťaže kĺbov, šliach a chrbtice.
Táto skutočnosť umožňuje využívať cvičenie aj ľudom s pohybovými problémami či klientom vo vyššom veku.

Odbúranie stresu a lepšia nálada
EMS metóda svojim bezpečným a účinným pôsobením pomáha dosahovať výborné výsledky, ktoré majú pozitívny vplyv na sebavedomie, celkovú duševnú pohodu a rovnováhu. Pomáha odbúravať stres a spomaľuje proces starnutia.

Zbavte sa bolesti chrbta vo speedfitness fitness nitra